kliknij, aby włączyć zoom
wczytywanie...
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
otwarta mapa
Widok Mapa drogowa Satelita Hybrydowy Teren Moja lokacja Pełny ekran Poprzedni Kolejny
Twoje wyniki wyszukiwania

Myślenice – bogate w piękno miasteczko

Wysłane przez dominik.lapa na 23 czerwca 2021
0

Myślenice to miasto położone na południu Polski w województwie małopolskim. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pojawiły się w XIII wieku. Nazwa Myślenice wywodzi się od Myślimira – założyciela osady. Jest to małe miasteczko liczące niecałe dwadzieścia tysięcy mieszkańców. 

Jadąc tam trzeba wstąpić na rynek, który jest najważniejszym punktem tego miasta. Na rynku znajdują się dwa symbole miasta: studnia-fontanna „Tereska” – żeliwny posąg, pochodzący z końca XIX wieku z czeskiej odlewni w Blansku i pomnik Świętego Floriana z XVIII wieku.

Myślenice – miasto piękna

W Myślenicach nie brakuje wydarzeń związanych z kulturą. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje wiele koncertów, spotkań i wydarzeń literackich oraz kulturalnych. Istnieje również Myślenicka Grupa Literacka „Tilia”, która cieszy się dużą popularnością. Ponadto Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” zdobywa liczne nagrody w kraju i za granicą. W mieście znajduje się również teatr oraz kino.

Jeśli chodzi o sport to funkcjonuje dużo klubów, głównie piłkarskich ale i nie tylko. Są tam również kluby: petanki – gry w bule, karate, tenisa stołowego, sportów walki i samoobrony, szachowy, koszykarski, piłki ręcznej oraz stajnia.

W związku z religią większość mieszkańców jest wyznania rzymskokatolickiego. Jest tam również Kościół Chrześcijan Baptystów oraz Świadkowie Jehowy.

Istnieje sześć placówek szkół podstawowych, pięć placówek szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Były również cztery szkoły gimnazjalne.

Miasto jest podzielone na sześć dzielnic:

  • Centrum
  • Dolne Przedmieście
  • Górne Przedmieście
  • Osiedle Tysiąclecia w Myślenicach
  • Zarabie – dzielnica turystyczna
  • Chełm

Dla mieszkańców rozpoczęto nowe projekty takie jak np. Projekt „Umiem pływać” dla dzieci czy Projekt „Jeżdżę z głową” również dla dzieci.

Bezpieczne miejsce

Bezpieczeństwo mieszkańców także jest bardzo ważne dla władz miasta. Na stronie myslenice.pl znajdziesz wszelkie informacje na ten temat.

Myślenice to piękne miasto ze względu na urozmaicenie rzeźby terenu takie jak doliny, góry i pagórki. Z tego miejsca rozciąga się jeden z piękniejszych widoków w paśmie Beskidu Makowskiego. Prze tą gminę przebiega wszystkim znana „zakopianka” o znaczeniu międzynarodowym.

Zastanawiasz się czy warto zamieszkać w Myślenicach

Jeśli lubisz małe miasteczka z piękną historią w pobliżu polskich gór to zdecydowanie jest to miejsce dla ciebie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Porównaj oferty