kliknij, aby włączyć zoom
wczytywanie...
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
otwarta mapa
Widok Mapa drogowa Satelita Hybrydowy Teren Moja lokacja Pełny ekran Poprzedni Kolejny
Twoje wyniki wyszukiwania

Myślenice w Małopolsce – idealne miejsce do mieszkania

Wysłane przez dominik.lapa na 23 czerwca 2021
0

Jeśli chciałbyś mieszkać w miejscu idealnym, to idealnie nadaje się do tego miejscowość Myślenice. Jest to malowniczo położone miejsce na mapie Polski, gdzie będziesz mógł osiedlić się wraz ze swoją rodziną. ale teraz rodzi się pytanie, czy lepiej wybrać dom czy mieszkanie.

Odpowiedź jest dwojaka.

W zależności od potrzeb i od powierzchni, jaką potrzebujesz do życia powinieneś wybrać miejsce dobre dla Ciebie. Jeśli dysponujesz większa gotówką i marzy Ci się własny ogródek i taras, to musisz wybrać dom. A co wybrać, jeśli jesteś samotny? Dobrym rozwiązaniem jest mieszkanie, ponieważ nie jest dla jednej osoby potrzebna aż tak duża przestrzeń. Aczkolwiek nikt nigdy nie wie, kiedy rodzina się powiększy i będzie potrzeba dodatkowego pokoju. Zarówno dom jak i  mieszkanie posiadają swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o dom to jest on idealny dla rodzin z dziećmi. W ogrodzie możesz zrobić mały plac zabaw, miejsce do grillowania i spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. W ogródku możesz także zrobić sobie małą działkę, na której wyhodujesz swoje własne roślinki. Jeśli chodzi o wady mieszkania w domu, to dom jest znacznie większy od mieszkania, a zatem jest większa powierzchnia do sprzątania. Musisz także w zimie zużyć więcej energii na ogrzanie takiej powierzchni, co wiąże się z wyższymi kosztami. W domu nie masz bezpośredniego kontaktu z sąsiadami, dlatego też możesz czuć się trochę mniej bezpiecznie.

A jak wygląda mieszkanie?

W zależności od ilości osób możesz wybrać różny metraż i ilość pokoi w mieszkaniu. Mieszkanie to także sąsiedzi za ścianą. Z jednej strony dają poczucie bezpieczeństwa, a w razie wyjazdu na wakacje możesz zostawić sąsiadowi klucz, aby podlał Ci kwiaty i zerknął, czy wszystko jest w porządku. Z drugiej strony sąsiad to także hałas i różne odgłosy, które dobiegają z jego mieszkania. Mieszkanie ma jeszcze jedną zaletę – taniej je zagospodarujesz i tańsze będą koszty utrzymania i remontów. Nie musisz się martwić o dach, elewację, a każdy wie, że są to kosztowne rzeczy, które z biegiem lat należy wyremontować.

To czy zdecydujesz się na dom lub mieszkanie zależy od Ciebie. Ważne, aby było to miejsce przytulne i ciepłe, tak abyś razem ze swoją rodziną czuł się komfortowo i bezpiecznie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Porównaj oferty